زندگی به روش آمریکایی

زندگی به روش آمریکایی !

یک تاجر آمریکایی نزدیک یک روستای مکزیکی ایستاده بود که یک قایق کوچک ماهیگیری از بغلش  رد شد که درون آن فقط چند ماهی بودمرد از مکزیکی ÷رسید:چقدر طول کشید که این چند ماهی را بگیری؟

مکزیکی:مدت خیلی کمی!

آمریکایی:÷س چرا بیشتر صبر نکردی تا بیشتر ماهی گیرت بیاید؟

مکزیکی:چون همین تعداد برای سیر کردن خانواده ام کافی است.

آمریکایی:اما بقیه ی وقتت را چکار می کنی؟

مکزیکی:تا دیر وقت می خوابم !کمی ماهیگیری می کنم!با بچه هایم بازی می کنم!با همسرم به تفریح می روم!در دهکده می چرخم و با دوستانم مشغول صحبت می شوم!خلاصه مشغولم با این نوع زندگی!

آمریکایی:من در هاروارد درس خوانده ام و می توانم کمکت کنم!تو باید بیشتر ماهی گیری کنی و با ان÷ول یک قایق بزرگتر بخریو با درآمد آن چند قایق دیگر هم اضافه کنی!

مکزیکی:خب بعدش چه؟

آمریکایی:بجای آنکه ما هی ها را با واسطه بفروشی آن ها را مستقیم به مشتری ها می فروشی و برای خودت کار و بار درست می کنی..............بعد کار خانه راه می اندازی..این دهکده را ترک می کنی و می روی مکزیکو سیتی.....بعد لوس آنجلس..و از انجا نیو یورک.......و آنجاست که دست به کارهای مهم می زنی !

مکزیکی:اینکار چقدر طول می کشد؟

آمریکایی:÷انزده تا بیست سال!

مکزیکی:بعدش چه؟

آمریکایی:موقع مناسب که به دست آمد سهام را به میلیارد ها دلار می فروشی!

مکزیکی:بعدش؟

آمریکایی:آنوقت می روی به یک دهکده ساحلی....جایی که می توانی تا دیر و قت بخوابی! !کمی ماهیگیری کنی!با بچه هایم بازی کنی!با همسرم به تفریح بروی! و با دوستانت مشغول صحبت شوی!!!!!!!!

/ 6 نظر / 11 بازدید
جليلي

سلام چه جالب این داستان را دیروز هم خواندم اما باز برایم جالب و شیرین بود شاید چون یک دنیا تفاوت داریم با تفکر آمریکایی تفکر ایرانی به نظر شما چه فاکتورهایی دارد؟

masoud

سلام. جالب بود. یعنی داره یاد میده که این همه جون بکنی و از خونواده و زندگی و تفریح و استراحت و دوستات بزنی که بعد از پانزده بیست سال برسی به چیزی که الان هستی. تازه اونوقت پیر شدی و با اون پولی که داری نمیتونی جوانی رو برگردونی. واقعا" بعضیا کجا سیر میکنن؟

پرنیاپرتوی

سلام وبلاگ خوبی داری. تبریک میگم. به منم سر بزن. اگه با تبادل لینک موافق بودی بهم خبر بده

پریا

مطلب جالبی بود

ص ب ا

همسرم به تفریح بروی! و با دوستانت مشغول صحبت شوی!!!!!!!! جالبه به منم سر بزن خانم [گل][گل][گل]

جلیلی

سلام هنوز به روزش نکردید؟ منتظرید یه آمریکایی دیگه یه پیشنهاد خارق العاده دیگه بده؟